Projekty stron www Bydgoszcz

Jak stworzyć infografiki na strony www

Poradnik pokazujący jak korzystać z darmowego generatora online Visme. Pozwala on na tworzenie zarówno prostych jak i rozbudowanych projektów graficznych w oparciu o gotowe szablony

Infografiki to niezbędny element w artykułach opisujących zjawiska  w ujęciu statystycznym, a także prezentujących różnego typu struktury organizacyjne i procesy.

Osoby z doświadczeniem w projektowaniu graficznym są w stanie przygotować sobie tego typu elementy od podstaw w programach typu Adobe Illustator lub podobnych.

Dzięki generatorom online stworzenie infografik jest teraz także w zasięgu możliwości osób bez wcześniejszego doświadczenia w grafice. Dostępnych jest kilka tego typu narzędzie, w tym artykule skupimy się jednak tylko na jednym z nich – Visme, jako że jest ono proste i intuicyjne w obsłudze.

Zaczynamy od wejścia na stronę https://www.visme.co/, klikamy Try Visme Now, a następnie logujemy się np. za pomocą konta  Google lub Facebook. W kolejnych krokach klikamy przycisk + Create i zakładkę Infographic. Ukaże nam się wówczas zbiór kilkudziesięciu szablonów (płatnych i darmowych). Wybieramy jeden pasujący do prezentacji naszej treści i rozpoczynamy jego modyfikację i wypełnianie odpowiednimi danymi.

Tworzymy pierwszą infografikę

Na początek wykonamy prosty wykres słupkowy. Na wybranym szablonie aktywujemy przycisk Edit, a następnie gdy wzór wyświetli się w oknie edycji – klikamy w niego dwukrotnie. Wówczas otworzy się tabela, do której będziemy mogli wprowadzić własne dane. Następnie klikamy przycisk Update, po czym generator zwizualizuje dane.

W kolejnym kroku zadbamy o stronę estetyczną projektu. W  lewym panelu aktywujemy Theme Color i wybieramy odpowiednia paletę kolorystyczną. Teraz możemy już pobrać gotowy projekt na komputer klikając download.

A tutaj przykład infografiki z wykresem kołowym

Struktury i procesy w infografice

Możliwości Visme nie ograniczają się jednak tylko do statystycznych infografik. Możemy także tworzyć rozbudowane projekty ukazujące struktury organizacyjne, sekwencję etapów jakiegoś procesu, historię rozwoju firmy/produktu itp.

Z czasem – po nabraniu wprawy – będzie także możliwe tworzenie projektów od podstaw (z czystej kartki). Zaczynamy od aktywowania Blank Template, a następnie wypełniamy go przy pomocy dostępnych narzędzi (lewy panel) takimi elementami jak teksty, wykresy i elementy dekoracyjne.

Poniżej tutorial w wersji video jak korzystać z Visme