Bydgoszcz agencja interaktywna

Po instalacji wtyczki strona nie działa. Jak ją przywrócić?

Nie zdarza się to często, ale jednak się zdarza. Instalujemy wtyczkę, która jest zaktualizowana i kompatybilna z naszą wersją WordPressa,  ma wiele pozytywnych opinii, a mimo to okazuje się, że strona padła.

I to całkowicie – strona internetowa  nie wczytuje się w przeglądarce, a co gorsza nie ma także możliwości zalogowania się na zaplecze. Nie ma zatem sposobu, by podjąć działania ratunkowe z poziomu administratora.

Efekt wielomiesięcznej, czy nawet wieloletniej pracy przy budowie strony internetowej  został utracony. Na szczęście nie bezpowrotnie. Co zatem możemy zrobić?

Musimy usunąć lub dezaktywować wtyczkę, która spowodowała problemy. Uczynimy to za pomocą protokołu FTP (File Transfer Protocol).  Będzie zatem potrzebny klient FTP, czyli narzędzie do obsługi tego protokołu. Do wyboru jest ich sporo, w tym także w darmowym wydaniu. Najpopularniejsza jest Filezilla, ale oczywiście można skorzystać z innego narzędzia.

Przywracanie niedziałającej strony internetowej

Po uruchomienia klienta FTP łączymy się z serwerem, na którym hostowana jest strona i przystępujemy do do usuwania lub dezaktywacji wtyczki odpowiedzialnej za destrukcję strony.

W oknie klienta FTP otwieramy folder WP-Content, a następnie Plugins i wyszukujemy folder wtyczki, po instalacji której strona przestała działać. Teraz klikamy  prawym przyciskiem myszy w folder feralnego pluginu i kasujemy go.

Web Design Bydgoszcz

Jeśli chcemy wtyczkę wtyczkę tylko dezaktywować – po kliknięciu prawym przyciskiem w folder pluginu wybieramy opcję zmień nazwę i dopisujemy -disabled lub -old.

Na koniec sprawdzamy czy strona internetowa zaczęła ponownie działać. W zdecydowanej większości przypadków usunięcie lub dezaktywacja wtyczki okazuje się skutecznym rozwiązaniem. Jeśli nie, to trzeba będzie poszukać pomocy u specjalisty.