Bydgoszcz projektowanie stron internetowych

Jak przygotować CV w wersji online

W tym tutorialu pokażemy jak stworzyć profesjonalne Curriculum Vitae na stronie internetowej. Może się ono okazać pomocne w znalezieniu wymarzonej pracy

Jakie zalety ma CV w wersji online? Obecnie wielu pracodawców poszukuje pracowników za pośrednictwem internetu, możemy zatem przesłać w formularzu rekrutacyjnym oprócz pliku PDF także link do wersji webowej – bardziej rozbudowanej i wzbogaconej o pliki multimedialne.. Dla przykładu – jeśli pracodawca poszukuje pracownika ze znajomością języka obcego – możemy zamieścić  w e-CV filmik z wypowiedzią w wybranym języku.

Do zbudowania  CV w wersji online posłużymy się platformą Wix. Wchodzimy zatem na podstronę Wix z szablonami typu “resume”, logujemy się np. za pomocą konta Google lub Facebook. Do dyspozycji mamy kilkanaście szablonów –  po wyborze odpowiedniego klikamy w przycisk edytuj i rozpoczynamy pracę.

Tworzymy CV online

Klikając w wybrany element szablonu aktywujemy edytor pozwalający na modyfikację treści. Zaczynamy od edycji zdjęcia – ściągamy właściwe z komputera i osadzamy je w szablonie. Następnie za pomocą dostępnych filtrów możemy dopasować zdjęcie kolorystycznie do szablonu.

W kolejnym kroku klikamy w blok z danymi personalnymi i aktywujemy zakładkę “Edytuj tekst” po czym wprowadzamy właściwe informacje. W podobny sposób dostosowujemy kolejne bloki takie jak “Doświadczenie zawodowe”, “Edukacja” i “Dodatkowe umiejętności”.

Na koniec modyfikujemy dane w formularzu kontaktowym, który pozwoli potencjalnym pracodawcom na przesłania ofert mailem.

Po ostatnim sprawdzeniu wszystkich treści i danych klikamy przycisk “Publikuj” w prawym górnym rogu. Strona jest już dostępna w sieci. Jako że adresy stron w Wix są skomplikowane i długie warto rozważyć podpięcie naszego online’owego CV pod inną domenę z krótsza nazwą.