Dobieramy fonty w eleganckie, zgrane pary

Tworząc stronę internetową nie możemy stosować zbyt wielu czcionek. Najczęściej używa się tylko dwóch – jednej w nagłówkach, drugiej w akapitach.  Jak je dobrać?

Samodzielne dobranie pary dopełniających się czcionek wymaga  fachowej wiedzy i doświadczenia. Co zrobić jeśli nie mamy w tej dziedzinie kompetencji?

Pierwszy sposób to wykorzystanie już sprawdzonych zestawów fontów. Poniżej prezentujemy 5 popularnych kombinacji

 

Generatory online

Kolejny sposób to skorzystanie z generatorów online. Popularnym narzędziem jest Canva Font Combination. Po wejściu na stronę wybieramy określony font, a Canva dobierze drugi. Zwykle dostępnych jest kilka wariantów.

Inne warte polecenia narzędzie to Fontjoy. Proponuje ono zestawy 3 zharmonizowanych czcionek. Klikając w przycisk Generate otrzymujemy kolejne kombinacje.

Dobierając czcionki na stronę musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie fonty zawierają polskie znaki takie jak Ż Ł Ą itd. 

Dlatego, aby uniknąć problemów podczas korzystania z generatora wpisujemy w edytorze słowo z polskimi znakami. Jeśli efekt będzie taki jak na obrazku poniżej, zmuszeni będziemy szukać innego wariantu.