Budujemy stronę www przy pomocy kreatora Brizy

Nowy kreator stron internetowych Brizy to świetne narzędzie do budowy witryn w WordPressie. Ze względu na prostotę działania powinien szczególnie zainteresować początkujących webmasterów

Brizy działa na zasadzie “przeciągnij i upuść” podobnie jak najpopularniejszy kreator stron Elementor. Z panelu wybieramy element który chcemy dodać np. zdjęcie, tekst lub slider i przeciągamy go myszką w wybrane miejsce. Następnie dopasowujemy styl do całości – wybieramy font, kolor oraz wielkość poszczególnych części.

Brizy pozwala dodawać także całe bloki takie jak banery, cenniki, galerie lub formularze kontaktowe, co znacznie skraca cały proces budowy strony internetowej,

Interface kreatora jest bardzo intuicyjny – zasadę działania można opanować w krótkim czasie. Co ważne Brizy posiada wbudowane narzędzie pozwalające na dostosowanie treści strony do urządzeń mobilnych. 

Brizy dostępne jest w wersji darmowej oraz płatnej wyposażonej w bardziej rozbudowane funkcje. 

Instalacja

Brizy instaluje się tak samo jak każdą inną wtyczkę w WordPressie. W panelu klikamy wtyczki > dodaj nową > w oknie wyszukiwania wpisujemy Brizy. Na koniec klikamy instaluj i aktywuj.  Następnie tworzymy nową stronę i klikamy w przycisk Edytuj w Brizy.

 

Plusy i Minusy kreatora stron Brizy

Jak Brizy prezentuje się na tle konkurencji takiej jak Elementor czy Beaver Builder? Na pewno nie dorównuje im pod względem zakresu dostępnych funkcji pozwalających budować bardziej zaawansowane projekty.

W wielu przypadkach Brizy może się jednak okazać bardzo dobrym wyborem – szczególnie jeśli chcemy wykonać określony projekt w krótkim czasie. Pomogą w tym dobrze wykonane bloki.

Brizy to również dobra opcja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z budową stron internetowych. W odróżnieniu od Elementora nie przytłacza bowiem nadmiarem opcji, rozszerzeń i rozszerzeń do rozszerzeń. Brizy w czystej wersji bez żadnych dodatków pozwala na stworzenie profesjonalnego projektu witryny.

Strona firmowa Brizy