WordPress – Jak dodać przyciski mediów społecznościowych

Social Media to najlepszy sposób na promocję treści z bloga, strony internetowej czy portalu. Warto zatem dodać na stronie przyciski, które ułatwią użytkownikom “szerowanie” artykułów i postów.

Na początku trzeba jednak wyjaśnić dwie różne funkcje jakie mogą spełniać przyciski mediów społecznościowych.

W pierwszym przypadku mogą przekierowywać ze strony internetowej na powiązane z nią profile w social mediach np, na Facebooku czy Twitterze albo na kanał na YouTube. Przeanalizujmy ten wariant na przykładzie bloga powiedzmy o  modelarstwie. Gdy klikamy w przycisk typu profilowego zostajemy przeniesieni na facebookowe konto blogera-modelarza lub na jego kanał na YouTube, na którym publikuje filmy o montażu modeli

W drugim przypadku przyciski służą do publikowania w mediach społecznościowych  artykułów ze strony internetowej/bloga/portalu. Tak więc jeśli pod blogowym wpisem “Najlepsze farby do malowania modeli” klikniemy ikonę Facebooka, to zajawka artykułu z linkiem zostanie opublikowany na naszym koncie facebookowym i będą ją widzieli wszyscy nasi zanajomi z FB.

Skąd jednak użytkownik ma wiedzieć jaką funkcję pełni określony przycisk? Pierwszą wskazówką jest jego lokalizacja. Przyciski, które przekierowują na społecznościowe profile zwykle zlokalizowane są w nagłówku (header) strony, w panelu bocznym lub w stopce. Przyciski do publikowania w mediach społecznościowych zwykle znajdują się pod artykułem. 

Często dla ułatwienie orientacji o jaką funkcję w danym przypadku chodzi umieszcza się nad przyciskami informację – w pierwszym wariancie “ Znajdź nas na”, w drugim “opublikuj w mediach społecznościowych”.

Zacznijmy zatem od dodania na naszej stronie przycisków, które będę przekierowywać na profile społecznościowe. Posłużymy się w tym celu wtyczką Meks Smart Social Widget

Po jej zainstalowaniu i aktywacji w panelu WordPressa klikamy dostosuj > widgety.  Klikamy w Meks Smart Social Widget i wybieramy miejsce, w którym chcemy go umieścić np. stopka, panel boczny lub header. Następnie w oknie wtyczki wybieramy media społecznościowe i wklejamy linki do naszych profili.

 

Przyciski do publikacji artykułów/postów w Social Mediach

Do ich umieszczenia na stronie posłużymy się wtyczką Meks Easy Social Share. Po instalacji klikamy w panelu WordPressa “Ustawienia”  > Meks Easy Social Share i w interfejsie wtyczki wprowadzamy nasze parametry: wybrane media społecznościowe, wzór przycisków oraz ich lokalizację (pod artykułem lub pod tytułem). Gotowe. Teraz odwiedzający naszą stronę będą mogli w łatwy sposób promować nasze artykuły w mediach społecznościowych

USTAWIENIA

EFEKT – przyciski wyświetlają się pod artykułem

 

Inne wtyczki do obsługi social mediów godne polecenia:

  • Social Pug
  • AddToAny
  • MashShare