Wtyczka Envato Elements czyli sposób na szybkie wykonanie strony www

Darmowy plugin Envato Elements umożliwia import zarówno layoutów całych stron jak i jej poszczególnych elementów (sekcji/bloków)

Envato Elements do dodatek do kreatora stron Elementor. Tak więc możemy z niego skorzystać jeśli nasza strona oparta jest na WordPressie z zainstalowanym wspomnianym wcześniej page builderem (dostępna jest zarówno darmowa jak i płatna jego wersja)

Envato Elements instalujemy tak samo jak inne wtyczki do WordPressa – w panelu administracyjnym klikamy “Wtyczki”“Dodaj nową”, w oknie wyszukiwania wpisujemy Envato Elements, następnie klikamy “Instaluj” i “Aktywuj”.

W lewym panelu pojawi się zakładka “Envato”. Klikamy w nią, po czym pojawi się ekran rejestracji. Wpisujemy adres e-mail, zaznaczamy zgodę na warunki użytkowania. Teraz możemy już korzystać z bogatej biblioteki layoutów stron i sekcji.

Rozpoczynamy pracę z Envato

Zaczniemy od stworzenia nowej strony, którą wypełnimy gotowymi elementami EE. W panelu administracyjnym klikamy zatem “Strony” > “Dodaj nową” > “Publikuj” > “Edytuj w Elementorze”

Gdy otworzy się Elementor, dostęp do biblioteki layoutów umożliwi nam zielona ikona. Gdy w nią klikniemy pojawi się ekran wyboru opcji importu szablonów całej strony lub jej sekcji (m.in. “informacje o firmie” “serwisy” “galerie” itd.

Po wybraniu odpowiedniego szablonu lub sekcji klikamy odpowiednio  “Import Template” lub “Add block to page”

 

Gdy już wczytamy cały szablon lub zbudujemy własny layout z bloków przystępujemy do modyfikacji strony zastępując tekstowe i graficzne wypełniacze własnym contentem. W tym celu klikamy w wybrany element i zastępujemy go własnym tekstem lub zdjęciem

 

 

Gdy wszystko jest już gotowe klikamy w zielony przycisk “Aktualizuj” (lewy dolny róg) . Strona jest gotowa.

Poniżej przykład “strony” wykonanej z bloków. Oczywiście, gdyby to była prawdziwa strona, wypełniacze tekstowe i graficzne zostałby zastąpione odpowiednim contentem

 

Kliknij obrazek aby powiększyć