Punte czyli darmowy, ale bardzo funkcjonalny motyw WordPressa

Motyw ten to godna polecenia alternatywa dla najpopularniejszych darmowych szablonów. Jest lekki, nowoczesny, kompatybilny z Elementorem i oferuje szeroki zakres modyfikacji

Od dłuższego czasu czołówka darmowych motywów do budowy stron internetowych w oparciu o WordPress i Elementor pozostaje niezmienna:

  • Astra
  • GeneratePress
  • Ocean WP
  • Hestia
  • Zakra
  • Phlox

O sukcesie tych projektów zdecydowały takie zalety jak uniwersalność (możliwość budowy stron internetowych różnego typu i o różnej tematyce), szybkość ładowania, dobra “współpraca” w kreatorem stron Elementor oraz dostępność atrakcyjnych gotowych layoutów (starter sites).

Ostatnio pojawił się nowy gracz, który spełnia te kryteria na zadawalającym poziomie – jest to motyw Punte.

Przyjrzyjmy mu się zatem bliżej. Punte to darmowy motyw, który będzie dobrą platforma do utworzenia zarówno strony firmowej, bloga, witryny internetowej restauracji i wielu innych. Motyw ten jest stosunkowo prosty w kwestii ustawień oraz oferuje szeroki zakres modyfikacji.

Motyw możemy zainstalować z poziomu panelu administracyjnego WordPressa. Klikamy Motywy -> Dodaj nowy -> w oknie wyboru wpisujemy Punte, a następnie Zainstaluj i Aktywuj

Gotowe layouty starter sites

Budując stronę internetową w oparciu o Punte i Elementor nie będziemy zmuszeni tworzyć projektu od zera (ale jeśli zechcemy, to oczywiście jest to możliwe). Punte oferuje 12 “gotowców” o różnej tematyce, w tym m.in. stronę biznesowa, blog, firma budowlana i fittness.

 

 

Aby zainstalować jeden ze starter site’ów w lewym panelu WP klikamy Dostosuj -> Import Demo, a następnie w wybrany gotowiec. W trakcie importu zostaną automatycznie pobrane wtyczki użyte w określonym szablonie

Modyfikacje motywu Punte

Kolejna zaleta Punte to szeroki zakres modyfikacji, możemy zatem swobodnie zmieniać układ headera, stopki i panelu bocznego, a także layout blogowych wpisów.

Warto też wspomnieć, że Punte spełnia wysokie standardy w takich kwestiach jak szybkość ładowania strony internetowej, optymalizacja SEO oraz co w obecnych czasach jest oczywiste responsywność (wyświetlanie treści w formie dopasowanej do ekranu).