Tworzymy atrakcyjne menu restauracji na stronie internetowej [WP/Elementor]

W tym tutorialu pokażę w jaki sposób wykonać na stronie opartej na WordPressie menu restauracyjne lub cennik zakładu usługowego takiego jak np. salon fryzjerski.

Teoretycznie menu lub cennik można stworzyć za pomocą zwykłego edytora tekstu. W takim wariancie nie będzie ono jednak szczególnie atrakcyjne. Dlatego posłużymy się kreatorem stron Elementor (darmowy) i pluginem PowerPack Lite. 

PowerPacka instalujemy tak samo jak inne wtyczki w WordPressie. W lewym panelu na zapleczu naszej strony internetowej klikamy Wtyczki -> Dodaj nową wtyczkę i w okienku wyszukiwania wpisujemy PowerPack Lite for Elementor. Po zainstalowaniu wtyczki w lewym panelu WP klikamy Strony -> Wszystkie strony, wybieramy tę, na której zamierzamy umieścić menu/cennik i aktywujemy  Edytuj w Elementorze.  Teraz możemy przystąpić do tworzenia naszego menu.

Tworzymy menu restauracji

Zaczniemy od dodania na stronie sekcji z dwoma kolumnami. W kolejnym kroku z lewego panelu przeciągamy do pierwszej kolumny widget Price Menu.

Kliknij foto, aby powiększyć

 

Następnie w ustawieniach widgetu wprowadzamy nazwy potraw, zdjęcia, opisy i ceny.  Działania te powtarzamy w drugiej kolumnie wprowadzając kolejne pozycje z menu. Możemy także wybrać kolory poszczególnych elementów oraz fonty pasujące do projektu strony.

 

Kliknij foto, aby powiększyć

Oto nasze gotowe menu

Kliknij foto, aby powiększyć

Możemy też stworzyć nasze menu na ciemnym tle, na przykład na przyciemnionym zdjęciu. Tak powstał nasz przykładowy cennik kawiarni. W takim przypadku musimy ustawić jasne kolory fontów.

Kliknij foto, aby powiększyć

 

Cennik usług lub produktów

Widget Price Menu przyda się nie tylko na stronach restauracji i kawiarni. Można go również wykorzystać do tworzenia cennika zakładów usługowych takich jak na przykład salon kosmetyczny. W takim przypadku nie będzie konieczne dodanie zdjęć w poszczególnych pozycjach. Wystarczy nazwa usługi opis i cena. Przykład poniżej:

Kliknij foto, aby powiększyć

Zwykle cennik jest tylko jednym z elementów strony obok takich sekcji jak informacje o firmie, dane kontaktowe itd. Jednak w przypadku, gdy liczba pozycji w menu lub cenniku jest bardzo duża można stworzyć oddzielną podstronę zawierającą jedynie spis potraw lub cennik usług.