Przycisk otwierający formularz kontaktowy na stronie internetowej [WordPress]

Wtyczka Popup Anything umożliwia wyświetlanie formularza kontaktowego w formie wyskakującego okienka (Popup) aktywowanego przyciskiem.
Plugin Popup Anything można skonfigurować z dowolnym formularzem kontaktowym

Instrukcja jak stworzyć formularz kontaktowy tutaj

Wtyczka Popup Anything z formularzem

Aby zainstalować Popup Anything w panelu administracyjnym WordPressa klikamy WtyczkiDodaj nową wtyczkę, w oknie wyszukiwania wpisujemy Popup Anything, a następnie “Zainstaluj” i “Włącz”. Wtyczka jest już gotowa do działania.

Teraz w panelu administracyjnym aktywujemy zakładkę formularza kontaktowego i kopiujemy shortcode, który odpowiednio dla WPForm i Contact Form 7 ma postać:

Następnie w Panelu Administracyjnym klikamy zakładkę Popup AnythingAdd Popup i w oknie edycji wklejamy shortcode formularza kontaktowego.

 

Konfiguracja aktywatora formularza

W kolejnym kroku w zlokalizowanych poniżej ustawieniach wtyczki wybieramy aktywator, który może mieć postać przycisku (button), linku lub obrazka. W kolejnej rubryce “Link text” wpisujemy treść przycisku np. “Zapytaj o naszą ofertę”. Gdy wszystko jest gotowe w prawym górnym rogu klikamy “ Opublikuj”

 

Umieszczenie aktywatora na stronie internetowej

W panelu administracyjnym klikamy zakładkę “Popup Anything” i kopiujemy shortcode  aktywatora formularza, który możemy umieścić w dowolnym miejscu naszej strony internetowej.

Jeśli korzystamy przy tworzeniu strony z Blokowego Edytora (Gutenberg) dodajemy w wybranym miejscu Blok Shortcode i wklejamy skopiowany wcześniej kod.

W przypadku Edytora klasycznego shortcode wklejamy w polu edycji tekstu.

Aktywator możemy również umieścić w wybranym miejscu strony internetowej, gdy korzystamy z kreatora np. z popularnego Elementora.

Wówczas z lewego panelu przeciągamy w wybrane miejsce projektu element “Shortcode” i w oknie edycji wklejamy kod aktywatora formularza.

 

Tak aktywator będzie prezentował się na stronie, w tym przypadku umieszczony w sekcji Hero Header

 

Po kliknięciu w przycisk otworzy się okno z formularzem kontaktowym.

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza okno automatycznie się zamknie.